КИЇВ (QHA) -

Уряд планує виділити кошти з Резервного фонду на будівництво чотирьох контрольних пунктів в'їзду — виїзду (КПВВ) на лінії розмежування у зоні АТО, а також на облаштування доріг. Про це на прес-конференції повідомив віце-прем'єр-міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Так, планується облаштувати чотири КПВВ: «Новотроїцьке», «Майорське», «Мар'їнка» і «Гнутове».

— Зараз ми готуємо рішення від уряду про те, щоб виділити з резервного фонду кошти на будівництво. Оскільки будівництво чотирьох КПВВ вимагає 100 мільйонів гривень, а також стоїть питання про асфальтове покриття навколо. Проекти практично розроблені, — зазначив він.

Зубко заявив, що про відновлення зв'язку на непідконтрольній уряду території очікується рішення Національної комісії, що забезпечує держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).

— Я думаю, ви знаєте, що безпосередньо наявність і відновлення зв'язку, а також виконання ліцензійних умов — це незалежний регулятор НКРЗІ. Звернення до них були направлені мною у відповідь на звернення народних депутатів. Ми очікуємо рішення НКРЗІ, щоб незалежні регулятори змогли вплинути на відновлення зв'язку.

За попередніми розрахунками, вартість будівельних конструкцій для одного КПВВ становить близько 4 мільйонів гривень.

QHA повідомляло, що 29 січня на контрольних пунктах в'їзду — виїзду лінії розмежування на Донбасі вишикувалися кілометрові черги транспортних засобів. На КПВВ «Майорське» зафіксовано 50/75 автомобілів, «Мар'їнка» — 60/50, «Новотроїцьке» — 50/40 і «Гнутове» — 40/40.

QHA