ДОНЕЦЬК (QHA) -

Волонтери розвідувального співтовариства InformNapalm встановили особу куратора бойовиків «ДНР», співробітника Головного розвідувального управління Росії з позивним «Алекс», який брав участь у підготовці окупації Криму. Про це йдеться в матеріалі на сайті InformNapalm.

Куратором під псевдонімом «Алекс» виявився офіцер центрального апарату ГРУ ГШ РФ Олександр Григорович Ткачов, стверджують слідчі.

Раніше Ткачову лідерами терористичної «ДНР» пропонувалося зайняти посаду «уповноваженого представника» в організації «Союз добровольців Донбасу», щоб нібито підвищити її авторитет в очах бойовиків зв'язком з ГРУ.

Він також брав участь у дестабілізації ситуації в Криму напередодні окупації півострова Росією в 2014 році. Представники формування «кримська самооборона» відгукувалися про нього як про «московську «шишку» з ГРУ ГШ». Він представляв російську розвідку при координації сепаратистів у формуваннях «Конгрес російських громад Криму», «Громадський актив Криму» і всіляких «козацьких» формуваннях.

На даний момент Ткачов займається комплектацією російськими найманцями 1-го армійського корпусу терористів «ДНР».

Нагадаємо, як повідомляло QHA, згідно розслідування Bellingcat, Російська Федерація в 2014 році використовувала на Сході України свою найпотужнішу бронетанкову техніку — танки Т-90А.

Експерти заявляють, що перші серійні модифікації T-90А були випущені в 1992 році, і до України така техніка не поставлялася.

Дані танки вперше були помічені, за відомостями експертів, при боях за Іловайськ, у серпні 2014 року. Пізніше техніку помічали у 3 різних районах ОРДЛО, зокрема, у Луганського аеропорту.

ФОТО: інтернет

QHA