КИЇВ (QHA) -

2016 року кількість будинків, на яких встановлені сонячні панелі, збільшилася вчетверо порівняно із 2015 роком, а саме — з 244 до 1109.

Про це повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, передає Урядовий портал.

— Важливим є той факт, що обсяг потужності сонячних панелей виріс майже у 7 разів: з 2,2 МВт станом на кінець 2015 року до 16,7 МВт в кінці 2016 року. Тобто домогосподарства почали встановлювати потужніші панелі, ніж раніше, зауважив Савчук.

За його словами, таким результатам сприяла активна державна політика у сфері відновлюваної енергетики, зокрема введення "зеленого" тарифу на закупівлю електроенергії, виробленої сонячними електроустановками приватних домогосподарств потужністю до 30 кВт, у розмірі 19 євроцентів за 1 кВт-год.

— Саме з цього тарифу ті домогосподарства, які споживають електроенергії менше, ніж виробляють, можуть продавати її надлишок в мережу, тобто заробляти, зазначив Савчук.

Як повідомлялося раніше, кримчанин Олександр Андрусенко, який переїхав до Полтави після окупації півострова, встановив біля свого будинку сонячну електростанцію — і тепер він не тільки використовує електроенергію для особистих цілей, а й продає державі.

ФОТО: інтернет

QHA