КИЇВ (QHA) -

У військових у Криму під час подій навесні 2014 року були всі підстави виконувати свій військовий обов'язок і стріляти по окупантах.

Про це заявив головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

— Щодо подій у Криму скажу коротко: у військових були всі наявні підстави виконувати свій військовий обов'язок. По-перше, ніхто не відміняв статут військової караульної служби, написаний кров'ю. Там чітко вказані всі необхідні дії в разі нападу на військову частину тощо. Там немає положення про те, що треба було пісні співати і марширувати перед ворогом з прапором, слід було стріляти. Крім того, існує інструкція Генштабу Міноборони з 2006 року, в якій описані дії військових за наявності непередбачених ситуацій і прямого нападу на військові об'єкти, сказав він.

За його інформацією, військова прокуратура зараз проводить перевірку подій окупації українського півострова на предмет дотримання законності.

— Безумовно, ми ведемо розслідування, це величезний масив інформації: десятки тисяч тих, хто зрадив державу, це робота на роки. Так, на даний момент ми бачимо порушення військовими присяги, додав прокурор.

Нагадаємо, Генпрокуратура підозрює у зраді 73-х військових, які не відійшли на материкову територію України після окупації Росією українського півострова. Всім їм вже висунуто підозру.

Щодо 59-и з них до суду направлено обвинувальні акти. В ГПУ зазначили, що поки суд розглянув і виніс вироки за двома провадженнями. Розгляд інших справ триває.

За даними Генпрокуратури, 12 проваджень було зупинено, іще по двом триває спеціальне досудове розслідування.

Як відомо, після анексії Криму 2014 року на материкову Україну не відійшли 9940 українських військовослужбовців. Практично всі з них підозрюються у дезертирстві.

Джерело: Фраза

QHA