МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Для забезпечення безпеки українських офіцерів у складі Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) на Донбасі їх виведуть з тимчасово непідконтрольної Україні території.

Про це заявив заступник начальника управління зв'язків із громадськістю ЗСУ Юзеф Венскович.

— Російська сторона конфлікту на Донбасі несе повну відповідальність за розвиток ситуації (в регіоні), її вихід з СЦКК ставить під загрозу безпеку тих спостерігачів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях. Тому українська сторона буде змушена вивести своїх спостерігачів на підконтрольні території України, зазначив Венскович.

Він додав, що після того, як російські офіцери покинуть Україну, українська сторона СЦКК продовжуватиме виконувати свої зобов'язання і вести спостереження, забезпечувати роботу спільної моніторингової місії ОБСЄ.

Як повідомлялося раніше, в понеділок, 18 грудня, МЗС Росії повідомив, що російські представники СЦКК залишать Україну 19 грудня через «напруженуою морально-психологічну обстановку».

У МЗС України назвали вихід Росії з СЦКК провокацією, яка істотно підриває Мінські домовленості, і прагненням РФ зняти з себе будь-яку відповідальність як сторони конфлікту за наслідки збройної агресії проти нашої держави.

QHA повідомляло, що Європейський Союз наполягає на тому, що Росія повинна виконувати свої зобов'язання у зв'язку із заявою Міністерства оборони РФ відкликати своїх офіцерів зі складу СЦКК на Донбасі.

Джерело: «112.ua»

QHA