КИЇВ (QHA) -

В інтерв'ю виданню Гордон екс-міністр оборони України (з 1996 по 2001 і з 2004 по 2005 роки), генерал армії Олександр Кузьмук прокоментував дослідження авіакатастрофи 2001 року, проведені українською стороною.

За словами Кузьмука, висновки Міжнародного авіаційного комітету в Москві, який безпосередньо звинуватив в аварії літака Україну, викликають безліч питань:

— Перше: з тих уламків, що були знайдені, жоден фрагмент зовнішньої обшивки літака не був пошкоджений, а їх було виявлено чимало. Зокрема і носова частина літака, де вони просто зобов'язані були бути, але вони були відсутні. Однак на внутрішніх частинах літака, між першим і другим салоном, пошкодження були, розповів генерал.

При цьому, за даними екс-міністра, в море не було знайдено жодного фрагменту ракети.

— Спектральний аналіз фрагментів снаряду і бойових вражаючих елементів показав, що вони не належать бойовій частині ракети... Залишки вибухової речовини, що застосовується у бойовій частині, також на цих вражаючих елементах були відсутні. Але була присутня звичайна вибухова речовина, яку використовують для саморобних бомб, пояснив він.  Судячи з усіх досліджень, зокрема і тих, які ми проводили за кордоном, літак був підірваний зсередини.

Нагадаємо, 4 жовтня 2001 року над Чорним морем зазнав катастрофи пасажирський літак Ту-154 російської авіакомпанії «Сибір». Досі основною версією катастрофи було влучання ракети, запущеної з полігону «Опук» під Феодосією під час навчань Збройних сил України. В результаті катастрофи загинули 78 осіб — 66 пасажирів і 12 членів екіпажу.

Після катастрофи Ту-154 Олександр Кузьмук пішов у відставку з поста міністра оборони України, проте повернувся на цю посаду 2004 року.

ФОТО: інтернет

QHA