РІВНЕ (QHA) -

Юрій Брунець родом із Тернополя. Зараз він працює в одній із найбільших і найуспішніших компаній світу — Facebook, власником якої є Марк Цукерберг. Рівненським студентам та іншим присутнім на зустрічі Юрій розповідав про те, як він до неї потрапив.

Рівнянин Сергій Гемберг потрапив до Кремнієвої долини, де і познайомився з Юрієм Брунцем і домовився з ним про онлайн-зустрічі, повідомляє кореспондент QHA.

Молодий фахівець почав розповідь з того, як йому вдалося переїхати до США і потрапити на роботу в Facebook. Юрій навчався в Тернопільському технічному університеті. На одному з сайтів випадково побачив оголошення про набір до стартапу і написав роботодавцю повідомлення. У результаті хлопець пройшов інтерв'ю і переїхав до Америки.

Згодом програміст переїхав до Нью-Йорка, а потім влаштувався в Facebook, де зараз займається будівництвом платформи для допомоги рекламодавцям. Але потрапити до компанії було дуже непросто, розповідає комп'ютерник, адже щорічно до Facebook приходить близько півмільйона резюме, а відбирають з них близько тисячі кандидатів. Беруть найбільш ініціативних і прогресивних. При цьому Юрій радив молодим людям при працевлаштуванні подавати реальні свої напрацювання і бути наполегливим.

На початку роботи було досить важко, тому що треба було звикати до умов роботи, багато в перші місяці Юрій не встигав, але українцю допомагали його американські колеги. Крім того, він знайшов людей, у яких багато чому навчився.

Хлопець встигає зустрічатися і зі своїми співвітчизниками, з якими проводить загальний час — грає у футбол, організовує заходи. Юрій відзначає, що далеко від будинку як ніколи важлива взаємодопомога і підтримка. Тому українці за кордоном, за його словами, більш дружні.

Не забуває Юрій Брунець займатися і волонтерством, надаючи фінансову допомогу Батьківщині. Один із останніх його проектів — відправка речей сім'ям, які переїхали зі Сходу, а також дітям, які втратили батьків.

— Ми збирали речі для дітей і відправляли на Схід. Зібрали кілька контейнерів допомоги. Також плануємо зібрати медичне обладнання для людей, які піклуються про наших військових. Ви повинні пам'ятати, коли станете на ноги, що треба віддавати — підтримувати і допомагати іншим, — звернувся Юрій до студентів.

Учасники заходу мали можливість поставити запитання своєму співрозмовнику. Першим, хто вирішив це зробити, був місцевий відомий музикант Юрій Журавель, який поцікавився збільшенням смайлів у Facebook, а також проблемою блокування в соцмережі.

На пропозицію відкрити в Україні офіс Facebook Юрій Брунець пояснив, що для компанії найбільш важлива безпека і відсутність корупційної складової, і крім цього, в Україні менше 10 мільйонів користувачів Facebook і мало рекламодавців, а, наприклад, у Бразилії, за його словами, близько 200 мільйонів користувачів, і є багато рекламодавців, але немає офісу компанії. Тому в Україні офіс Facebook не відкривають.

Цікавило рівнян, як Юрій проводить свій вільний час і які плани будує на майбутнє. Молодий фахівець відповідає, що дуже важливо соціалізуватися — більше спілкуватися, коли ти знаходишся в іншій країні, не закриватися, шукати друзів. А про плани сказав, що є до чого прагнути на нинішній роботі. Звичайно, він сумує за домівкою і не виключає, що переїде до України.

Питали у працівника Facebook про важливість наявності вищої освіти і чи звертають на це увагу в США. Виявилося, що головним там, за словами програміста, є знання і вміння.

— Університет фактично ролі не грає, якщо це не якийсь там Гарвард або Стенфорд, — зазначив він.

Також Юрій порівнював наше і американське суспільство, зазначивши, що українцям потрібно багато чому повчитися в американців — у першу чергу, довірі та відкритості.

— В Україні людям є над чим працювати. І у мене таке було — дуже багато не довіряєш людям. Якщо когось вперше зустрічаєш, то відразу реакція — чи не намагаються тебе обдурити. Система і бідність призвела до того, що люди намагаються думати про себе більше і переживають, що інші люди можуть їх використовувати і це призводить до глобальної недовіри. Тут трохи інакше. Тут велика довіра. Тут є командна взаємодія, цього ще з садочка вчать, що треба все робити командою. Нам треба більше працювати командою і бути більш відкритими до інших, — розповів Юрій Брунець. — Корупції немає. Взагалі немає. Все чесно, все класно. Мене зупиняла поліція кілька разів. Дуже толерантні, дуже виховані. Страшно, коли зупиняють (сміється, — ред.). Якщо тебе зупиняють, то треба бути дуже обережним. Тільки вони підходять до машини, ти руки повинен покласти на кермо. Якщо опускаєш руки, то це може бути знаком загрози. Вони підходять і тримають руки на пістолеті. Але співробітники поліції там дуже виховані, — стверджує він.

В офісі Платформи взаємодій «Простір» планують організовувати подібні зустрічі й надалі, адже хочуть почути думки інших співвітчизників, які живуть і працюють за кордоном.

QHA