КИЇВ (QHA) -

Президент Петро Порошенко підписав указ "Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна — НАТО на 2018 рік", повідомляється на сайті Адміністрації глави держави.

Річна національна програма покликана забезпечити виконання пріоритетних завдань співробітництва України з НАТО та відповідних рішень, ухвалених на засіданні Комісії Україна — НАТО на рівні глав держав і урядів 9 липня 2016 року у Варшаві.

Річна національна програма є системним стратегічним документом, що визначає пріоритетні завдання на 2018 рік і середньострокові цілі, які планується досягти до 2020 року. Також документ визначає практичні заходи у рамках реалізації політики євроатлантичної інтеграції України, реформування сектору безпеки і оборони країни відповідно до стандартів і рекомендацій Альянсу.

Програма спрямована на залучення і використання потенціалу, практичної та консультативно-дорадчої допомоги НАТО та держав-членів з метою підвищення обороноздатності України в умовах збройної агресії РФ, а також введення цілеспрямованих і планомірних заходів з підготовки держави до набуття членства в НАТО.

Нагадаємо, раніше Порошенко повідомив, що одним з ключових пріоритетів національної безпеки України є досягнення критеріїв членства в Альянсі.

QHA