КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест з приводу наміру Російської Федерації провести призов на військову службу в окупованому Криму.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МЗС України.

— МЗС України вимагає від Російської Федерації скасувати призов на військову службу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя (Україна), зазначили у відомстві.

Також відомство вимагає забезпечити неухильне дотримання Росією своїх міжнародних зобов'язань як держави-окупанта, а також повною мірою виконати резолюцію ООН.

Згідно з міжнародним гуманітарним правом, державі-окупанту забороняється примушувати осіб, які перебувають під захистом, служити в її збройних або допоміжних силах, так само як і забороняється чинити тиск і вести пропаганду на користь добровільного вступу до армії.

Нагадаємо, на військову службу в російській армії цієї осені окупанти зібралися призвати понад 2000 жителів окупованого Криму.

Резолюція ГА ООН A / RES / 71/205 від 19 грудня 2016 «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)» встановила факт незаконної окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і закликала її забезпечити виконання своїх зобов'язань згідно із міжнародним гуманітарним правом, міжнародними механізмами захисту прав людини та договірно-правовими інструментами, стороною яких вона виступає.

У цьому контексті було висловлено вимогу скасувати призов на військову службу громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також забезпечити неухильне дотримання російською стороною своїх міжнародних зобов'язань.

QHA