СТРАСБУРГ (QHA) -

Європейський суд з прав людини, розташований у Страсбурзі, виніс перше рішення за скаргою проти України, пов'язаною з втратою контролю уряду над частиною території Луганської області. Про це йдеться в рішенні, опублікованому на сайті ЄСПЛ 25 липня.

Скарга була подана ув’язненим Олександром Хлебіком, які відбуває покарання за звинуваченням у кількох злочинах, у тому числі бандитизмі та збройних пограбуваннях. Він був засуджений у квітні 2013 року одним із судів Луганської області та отримав вирок: 8 років і 9 місяців ув'язнення, яке відбуває у в'язниці міста Старобільська.

Незабаром після засудження Хлебік подав скаргу до апеляційного суду в Луганську. Але у 2014 році, коли за його апеляцією ще не винесли рішення, місто було окуповане підтримуваними Росією сепаратистами. Фактично розгляд апеляції став неможливим, адже матеріали справи залишилися в Луганську.

Ув'язнений Хлебік подав скаргу на Україну до Страсбургу — він стверджував, що держава порушила його право на здійснення чесного правосуддя в прийнятний часовий період.

Судді Європейського суду з прав людини одноголосно визнали, що Україна не несе відповідальності за наслідки втрати контролю над територією Луганської області. Прийнявши до уваги доводи Києва про те, що Україна доклала всіх зусиль для отримання матеріалів справи, надала позивачу можливість зустрітися з омбудсменом, а також аргументи про те, що проведення нового розслідування за звинуваченнями проти Хлебіка без доступу до матеріалів справи не представляється можливим, ЄСПЛ вирішив , що Україна не порушила конвенцію.

Це рішення стало першим, в якому ЄСПЛ вивчав скаргу, пов'язану з втратою Україною контролю над територією ОРДЛО.

Як повідомляло QHA, у ЄСПЛ на даний момент відомо про більш ніж 20 позовів проти Російської Федерації, поданих громадянами України, які постраждали від збройної агресії РФ на Донбасі.

ФОТО: інтернет

QHA