КИЇВ (QHA) -

Україна планує придбати у США 210 протитанкових ракет Javelin і переносних пускових комплексів, вартість яких складе 47 мільйонів доларів. Про це повідомляється на сайті Агентства з питань співробітництва у сфері оборони і безпеки.

В агентстві заявили, що Конгрес США має узгодити продаж зброї Україні.

— Уряд України зробив запит на придбання 210 ракет «Джавелін» і 37 командно-пускових установок (включаючи дві командно-пускові установки, які будуть використовуватися, як запчастини). У пакет також входить підготовка до використання техніки; технічна допомога з боку уряду США і військового підрядника, транспортування, навчання та інші пов'язані логістичні елементи і програмна підтримка. Загальна оціночна вартість не перевищуватиме 47 мільйонів доларів, — йдеться у повідомленні.

Відзначається, що поставка зброї може стати «внеском в закордонну політику і національну безпеку США, оскільки сприятиме поліпшенню безпеки України».

QHA повідомляло, що ЗСУ проводять підготовку до прийняття на озброєння американських протитанкових ракетних комплексів Javelin. Начальник Генштабу, головнокомандувач ЗСУ генерал армії Віктор Муженко заявив, що перед поставкою протитанкових комплексів експерти має перевірити готовність України прийняти таку зброю.

QHA