КИЇВ (QHA) -

Українська влада посилює заходи безпеки на окупованій частині Донбасу, оскільки не виключають ескалації конфлікту. Про це повідомили в прес-службі Державної прикордонної служби України (ДПСУ).

— У зв'язку із загостренням внутрішньої ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей, як наслідок не виключається можливість ескалації конфлікту або будь-яких провокаційних дій з боку російських найманців. Саме тому в межах компетенції Державна прикордонна служба України посилила заходи безпеки на лінії розмежування, — сказано в повідомленні.

У ДПСУ відзначили, що посилені заходи безпеки у всіх контрольних пунктах в'їзду-виїзду, через які за останню добу пройшли близько 40 тисяч громадян. На кордоні збільшили кількість прикордонних нарядів, які використовують технічні засоби контролю. До перевірок долучають службових собак.

— Крім того, у готовності перебувають усі прикордонні підрозділи в районі проведення АТО, ведеться спостереження і моніторинг ситуації об'єктів, що знаходяться в сфері діяльності відомства, — додали в службі.

QHA повідомляло, що подальша ескалація напруженості в окупованих районах Луганщини може призвести до значного погіршення гуманітарної ситуації та збільшення потоку цивільного населення на територію, підконтрольну уряду України. Також українська сторона СЦКК закликала російську сторону СЦКК і СММ ОБСЄ вжити всіх можливих заходів для забезпечення вільного та своєчасного перетину цивільного населення та уникнення провокацій.

QHA