КИЇВ (QHA) -

Представники України обмінялися з бойовиками списками утримуваних осіб.

Про це за результатами засідання Тристоронньої групи в Мінську написала прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер на своїй сторінці у Facebook.

— Звільнення заручників є основним напрямком роботи гуманітарної підгрупи. Цього року сторони вже обмінялися списками утримуваних осіб. Вважаємо, що таке звільнення має відбутися у найкоротші терміни, — написала вона.

Оліфер підкреслила, що у 2018-му році пріоритетом залишається безпекова складова Мінських угод.

— Завдання №1 — забезпечення всеосяжного і стійкого режиму припинення вогню. Українська сторона і надалі буде вимагати виведення іноземних військових формувань з території Донбасу та повернення НЗФ ОРДЛО до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року, — написала прес-секретар.

Вона поінформувала, що Україна в Мінську також висунула питання щодо необхідності забезпечення повного, безперешкодного та безпечного доступу СММ ОБСЄ до всієї території ОРДЛО, враховуючи непідконтрольну Україні ділянку україно-російського кордону.

Оліфер відзначила, що Україна й надалі лобіюватиме ініціативу Міжнародного Комітету Червоного Хреста зі створення міжнародного механізму пошуку зниклих без вісти.

— У соціально-економічному блоці основним напрямком роботи є повернення Україні підприємств, які були незаконно захоплені в ОРДЛО у березні 2017 року, і скасування всіх актів РФ про визнання документів, виданих нелегітимною владою ОРДЛО. В рамках відповідної робочої підгрупи продовжиться робота з повернення в рамках українського законодавства боргів за раніше поставлені ресурси, а також створення і забезпечення діяльності міжнародної групи експертів для вивчення екологічної ситуації на непідконтрольній Україні частині Донбасу, — написала вона.

QHA повідомляло, що Україна розпочала перемовини з приводу звільнення решти заручників, що перебувають на території ОРДЛО. Бойовики підтвердили інформацію про перебування у них в полоні більше 20 українців.

Нагадаємо, 27 грудня на Донбасі відбувся обмін полоненими. Це перший за два роки і наймасштабніший обмін.

За даними СБУ, на підконтрольну територію повернулися 73 заручника. З них 16 українців перебували в полоні у бойовиків терористичного угрупування «ЛНР», 57 — у заручниках на окупованій території Донецької області.

Україна передала на окуповану територію 233 людини.

Літак зі звільненими з полону бойовиків ОРДЛО українцями прибув до аеропорту "Бориспіль" 28 грудня, приблизно о 00:25. В аеропорту їх зустрічали сотні людей.

У свою чергу президент України Петро Порошенко пообіцяв якомога швидше звільнити решту полонених.

QHA