БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Україна має намір розширити свою участь в операції НАТО "Рішуча підтримка" на території Афганістану.

Про це заявив представник України в Альянсі Вадим Пристайко.

— Ми вже прийняли рішення про збільшення нашого контингенту на невелику кількість солдатів, але почекаємо остаточного визначення нових обсягів допомоги коаліції, — зазначив він.

Пристайко також повідомив, що не став брати слово під час міністерського засідання НАТО, присвяченого афганській операції, оскільки Київ ще не визначив остаточні обсяги своєї участі, а також напрями, за якими Україна може бути корисною для Альянсу.

— Це можуть бути і військовослужбовці, і військові тренери, і викладачі. Або ж ми можемо допомогти з підготовкою фахівців повітряних сил. Є багато професій, яких не вистачає і без яких неможливо завершити операцію, — заявив дипломат.

Відзначимо, що в Афганістані перебуває обмежений контингент України. Раніше повідомлялося про 30 українських фахівців, які працюють у рамках операції "Рішуча підтримка".

Нагадаємо, раніше генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс підтримує прагнення України отримати повноцінне членство в Альянсі.

Відзначається, що генсек не прокоментував, чи входить Україна до списку держав, які декларують прагнення знайти повноцінне членство в Альянсі.

Джерело: Європейська правда

QHA