МИКОЛАЇВ (QHA) -

Будівництво оперативного центру ВМС України на військово-морській базі в Очакові інженерними підрозділами США повністю відповідає чинному законодавству України, пише на своїй сторінці у Facebook голова підкомітету з питань безпеки державних інформаційних систем Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Ірина Фриз.

Коментуючи нещодавні висловлювання заступника голови комітету Ради Федерації Росії з оборони і безпеки Франца Клінцевича про «провокації з боку ВМС США», Фриз нагадала, що цього року парламент України прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зовнішньополітичного курсу України».

— Законопроект дозволив чітко встановити курс України на отримання членства у Північноатлантичному Альянсі. Хочу нагадати Францу Клінцевичу, що позаблоковий статус було скасовано Україною незабаром після анексії Криму і початку російської агресії на Донбасі, — наголосила вона.

Парламентар зазначила, що Україна розглядає таке будівництво як нагальну потребу в рамках підвищення обороноздатності держави, розвитку ВМС України, а також проведення і координації спільних заходів з безпеки з країнами-членами НАТО.

— Така необхідність викликана багаторічною політикою РФ, спрямованою на знищення української незалежності і суверенітету, а з 2014 року веденням неоголошеної війни, наголосила Фриз.

Зазначимо, що 26 липня, згідно з повідомленням сайту Військово-морських сил США, будівельні частини ВМС США розпочали будівництво оперативного центру для української армії в Очакові. Передбачається, що згодом він буде застосовуватися українськими військовослужбовцями для проведення військово-морських і загальновійськових навчань. Будівництво ведеться по лінії військової допомоги, яку США надають своїм союзникам.

ФОТО: інтернет

QHA