КИЇВ (QHA) -

Українська сторона готова обміняти понад 300 осіб зі списку представників окремих районів Донецької та Луганської областей на 74 українських заручники, яких вони готові відпустити. Про це повідомив радник голови Служби безпеки України Юрій Тандит в ефірі одного з українських телеканалів.

— Зрозуміло, що в Донецьку і Луганську сидять маріонетки, і фактично лідер Росії веде переговори сам з собою. Але для нас головне результат. Ми готові згідно з домовленостями і тими цифрами, які зараз обговорюють, і вже у ЗМІ говорять, що 307 осіб  це ті, що чинили злочини проти цілісності України, які були в списку з боку ОРДЛО, ми готові в рамках домовленості з певної процедури їх туди передати, щоб забрати 74 людини, заявив він.

Тандит додав, що на сьогодні заручниками вважаються 158 осіб, але 87 осіб це ті, місцеперебування яких є відомим.

Ми, йдучи на компроміси, готові до такої схеми, головне щоб це було швидше, тому що, фактично, багато хто з наших хлопців там уже близько трьох років.

Раніше QHA повідомляло, що організація «Українська асоціація полонених», що складається з людей, які побували у полоні в бойовиків на Донбасі, виступила з ініціативою щодо законодавчого закріплення «статусу полоненого», оскільки зараз, за ​​їхніми словами, в Україні немає жодного законодавчого акту, який регулював би статус «полоненої» особи. За словами членів організації, створений ними законопроект про закріплення «статусу полоненого» ще не зареєстрований у Верховній Раді, однак вже узгоджений з деякими депутатами. Подавати його в парламент України буде народний депутат Юрій Шухевич.

Також члени організації озвучили основні принципи, на яких ґрунтуватиметься їхня робота: захист прав і свобод полонених, а також надання допомоги їхнім сім'ям; допомога або сприяння звільненню з полону заручників; запобігання стражданням заручників незалежно від їхніх релігійних і політичних поглядів.

Джерело: 5 канал

QHA