КИЇВ (QHA) -

Майже всі генерали Збройних сил України, які отримали це звання з початку російської агресії 2014 року, мають бойовий досвід, повідомив сьогодні начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

За його словами, таких генералів в українській армії налічується 50.

— З них практично всі ті офіцери, які вже мали бойовий досвід. Сьогодні при просуванні по службі, призначенні, особливо на ключові командні посади, основною вимогою до військовослужбовців є саме наявність бойового досвіду, того досвіду, який ми отримали у війні 2014-2017 років і продовжуємо отримувати 2018 року, сказав він.

На переконання начальника Генштабу, військовослужбовці ЗСУ є "найбільшими патріотами", тому що ЗСУ  це структура, яка передбачає, що військовослужбовець, який прийняв присягу, може в будь-який момент віддати життя за свою країну і свій народ.

Муженко констатував, що в період 2014-2017 років в українській армії відбулися значні зміни в усіх сферах.

Це той період, коли кардинально змінилося і ставлення, і підходи до процесів навчання, до процесів планування, до процесів управління взагалі. Так, наприклад, в період з 2014 по 2017 рік включно у нас вже більше ніж два рази помінялися командири батальйонів, більше ніж два рази помінялися командири бригад. Командири бригад, які були 2014 року, зараз вже командувачі військовими округами. Деякі з них вже зараз на посадах заступників командувачів видами ЗСУ, зазначив він.

Нагадаємо, вчора Муженко заявив, що АТО на Донбасі рухається до завершення. За словами глави Генштабу, переформатування операції проходить у рамках закону, який 20 лютого підписав президент Петро Порошенко.

QHA