ДОНЕЦЬК (QHA) -

Поблизу Новогродівки Донецької області у тиловому районі зони антитерористичної операції впав російський безпілотник Орлан-10. Про це у Facebook повідомляє прес-центр штабу АТО.

— Цього разу українська ППО не встигла збити ворожий безпілотник Орлан, хоча і добре відстежувала його маршрут. Вчора (16 вересня, ред.) в першій половині дня Орлан впав сам через технічний збій системи, йдеться у повідомленні.

Зазначається, що розробкою безпілотника займається російське підприємство під назвою Спеціальний технологічний центр. Корпус і двигун БПЛА російського виробництва, електронні ж системи поставлені з Тайваню.

Безпілотний літальний апарат недешевий: 18 млн рублів коштує сам комплекс, а вартість літака коливається в районі 5-7 млн ​​рублів. Ці БПЛА становлять серйозну загрозу і, як правило, застосовуються комплексно по два-три літаки на операцію, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, на початку серпня українські військові у Приазов'ї збили безпілотний літальний апарат бойовиків, помічений на висоті близько 800 метрів.

ФОТО: Штаб АТО

QHA