КИЇВ (QHA) -

Тристороння контактна група з врегулювання ситуації на Донбасі оголосила про безстрокове припинення вогню з 30 березня у зв'язку із пасхальними святами. Про це сьогодні повідомила прес-служба ОБСЄ.

Згідно з повідомленням, "пасхальне перемир'я" означає відмову від наступальних дій і розвідувальних операцій, застосування вогню, включаючи вогоньу відповідь, розміщення і застосування важкого озброєння в населених пунктах і поблизу них, а також націлювання на об'єкти цивільної інфраструктури, включаючи школи, дитячі садки, лікарні і громадські приміщення.

— Тристороння контактна група за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей, визнаючи позитивний вплив повторного підтвердження прихильності сторін режиму припинення вогню 2 березня 2018 року, відзначаючи важливість забезпечення миру і спокою для населення, враховуючи наступаючі великодні свята, а також виходячи з раніше досягнутих угод і зобов'язань сторін підтверджує свою повну відданість всеосяжного, стійкого і безстрокового припиненню вогню, починаючи з 30 березня 2018 року 00 год 01 хв за київським часом, — наголошується у повідомленні.

Раніше, в СММ ОБСЄ 23 грудня було оголошено про новорічне перемир'я у зоні проведення антитерористичної операції.

Однак у той же день терористичні угруповання на Донбасі порушили «новорічне перемир'я» і обстріляли позиції Збройних сил України на Світлодарській дузі.

Джерело: ОБСЄ

QHA