КИЇВ (QHA) -

До ранку 22 березня громадяни РФ та інших країн СНД, які воюють на Донбасі, були зобов'язані здати всі документи, що підтверджують їхню участь у військовому конфлікті на Донбасі. Про це повідомляє штаб АТО у Facebook, посилаючись на дані розвідки.

Відзначається, що на територіях терористичних псевдореспублік завершився черговий етап безпрецедентної акції "Здай документи командиру".

— До участі в обов'язковому порядку залучалися "іхтамнети", які мають громадянство Росії, а також громадянство інших країн Співдружності. Умови акції прості: до ранку 22 березня такі бойовики були зобов'язані здати всі документи, які можуть прямо або побічно підтверджувати участь "громадян Співдружності" у військовому конфлікті на Донбасі, — йдеться у повідомленні.

До здачі підлягають паспорти, договори, водійські посвідчення та банківські картки. У разі відмови від добровільної участі в акції, нескорених чекає "ганебне звільнення і депортація на батьківщину".

Відзначається, що це вже не перша подібна акція на окупованих територіях.

— Вони проводяться з певною періодичністю і, як правило, після затримання українськими військовими чергового бойовика з російською пропискою. Акції вже проводили після затримання російських громадян Агєєва і Покусаєва. Як і попередні, нинішня проведена відповідно до вказівки Генерального штабу ЗС РФ. За її перебігом і дотриманням правил усіма учасниками спостерігали арбітри з ФСБ. Такий суворий контроль не випадковий, адже бойовики не дуже хочуть прощатися з документами, — додали у штабі.

Як писало QHA, бойовики так званої "ДНР" не дозволили журналістам з Москви знімати сюжет у мікрорайоні Трудовські в окупованому Донецьку, а вже відзняті відеоматеріали знищили.

QHA