ЛОНДОН (QHA) -

Через два тижні у Великобританії винесуть вирок 41-річному Бенджаміну Стімсону, якого судять за участь у діяльності незаконних збройних формувань на Сході України. Про це повідомляє The Times.

Нагадаємо, Бенджамін Стімсон — британський соціаліст, колишній бізнесмен — у 2015 році провів чотири місяці на Донбасі, де приєднався до сепаратистів і проросійських бойовиків. Спочатку, за даними слідства, він прибув до Москви, а потім до Ростова, звідки і відправився на Донбас.

У 2015 році Стімсон знаходився на території окупованої Луганської області та викладав у соціальну мережу "Вконтакте", яка зараз заборонена в Україні, свої фото у військовій формі, зі зброєю, з бойовиками "ЛНР" і символікою так званої "Новоросії", на бойових позиціях терористів.

Найманець був заарештований у лютому 2016 року після того, як він повернувся до Манчестера, але був відпущений під заставу до суду. Однак суд поновився у вересні цього року. Стімсона судять за злочини, передбачені статтею 5 закону Сполученого Королівства про тероризм від 2006 року. Він звинувачується у скоєнні терористичного акту, в участі у проведенні підготовки до здійснення такого наміру і сприяння здійсненню терористичних актів.

Варто відзначити, що Стімсон в інтерв'ю ВВС заявив, що "Росія стала жертвою західної імперіалістичної агресії" і готовий вбивати людей під час військових дій.

ВВС відзначило, що він є першим обвинуваченим у тероризмі у Британії в зв'язку з конфліктом на Сході України.

ФОТО: інтернет

QHA