ТАЇТІ (QHA) -

Перше на планеті плавуче місто з'явиться неподалік від острова Таїті, у Тихому океані. Уряд Французької Полінезії уже підписав довгостроковий контракт з Інститутом сістейдінгу (Seasteading Institute).

Угода дозволить мільярдерам з Кремнієвої долини побудувати мережу незалежних островів-держав, які не підкорятимуться нічиїй юрисдикції.

Поки що проект перебуває на початковому етапі. Співробітники Інституту розробляють законодавчу базу для його реалізації і ведуть з урядом переговори про суверенітет. Перший варіант законопроекту буде розглянуто до кінця 2018 року. Якщо його схвалять, то будівництво розпочнеться 2019 року.

Творці проекту стверджують, що плавучі острови стануть основою нових самостійних спільнот із власним урядом. Жителям Полінезії проект принесе виключно користь: з'являться нові робочі місця і будуть створені умови для економічного зростання. Крім того, плавучі острови стануть порятунком для людей, яким доводиться залишати рідні місця через підвищення рівня моря і ризик затоплення, зазначає ABC.

Користувачі мережі нагадують, що будівництво такого міста обійдеться у 160 млн доларів, в той час як окупаційна влада Криму вже витратила понад 1 трлн доларів на півострів.

ФОТО: інтернет

QHA