МЮНХЕН (QHA) -

У сучасному світі реально можливий ядерний конфлікт. Про це заявив Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш на Мюнхенській конференції з безпеки.

Гутерреш наголосив, що незважаючи на деяке покращення у відносинах між Північчю і Півднем Корейського півострова в останні дні, зберігається реальна загроза ядерного конфлікту.

— Абсолютно важливо зберігати тиск і змусити їх (північних корейців) повернутися за стіл переговорів, зазначив він.

За його словами, покращення у відносинах між двома Кореями  не центральне питання, центральне денуклеаризация. Ця ситуація, за його оцінкою, перша реальна загроза ядерного конфлікту після закінчення Холодної війни.

Також генсек наголосив, що на Близькому Сході видно ризик ескалації, і "гіршого кошмару війни", наслідки якої "неможливо навіть передбачити". За його словами, ситуація на Близькому Сході "гордіїв вузол", який треба розрубати, і це можна зробити тільки спільними зусиллями. Але єдності немає, особливо в питанні Сирії.

— Ситуація вимагає мобілізації всіх наших сил... Треба забути про наші розбіжності, сказав він.

Нагадаємо, сьогодні у Німеччині відкривається 54-а Мюнхенська конференція з безпеки, яка триватиме три дні.

У конференції візьмуть участь понад 20 керівників держав і урядів, а також глави найбільших міжнародних компаній. Серед них: генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, генсек ООН Антоніу Гутерреш, президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, прем'єр-міністр Британії Тереза ​​Мей, австрійський канцлер Себастьян Курц і прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху.

Основними темами обговорення стануть криза ліберального міжнародного порядку, контроль над ядерною зброєю, джихадизм, конфлікти в Африці та на Близькому Сході.

QHA