КИЇВ (QHA) -

За останні три роки Україна отримала від США військової допомоги на 750 мільйонів доларів.

Про це розповіла посол США в Україні Марі Йованович.

Вона зазначила, що найбільшою статтею витрат у військовій допомозі Україні є навчання української армії американськими інструкторами, а також постачання техніки.

— За останні три роки ми надали допомогу в формі навчання та техніки на 750 мільйонів доларів, — зазначила Йованович.

Вона зазначила, що найефективніша частина цієї допомоги — навчання української армії.

— Можливо, вона не найохоплююча з усього, що ми робимо разом, але, думаю, найефективніша. Адже українські солдати за останні три роки показали не тільки неймовірну хоробрість, але і здатність вчитися та адаптуватися до нових, іншим технікам на полі бою. І це щось дуже значне, особливо якщо врахувати, з чого вони починали в 2014 році. Так що програми навчання в Яворові та інших містах в Україні мають величезну важливість, — розповіла Йованович.

Крім того, вона зазначила, що допомогу Україні надали також у технічному плані.

— Ми також надали різні технічні засоби, наприклад, окуляри нічного бачення, які абсолютно міняють розклад сил при діях вночі. Далі — радари. І ви бачили, що і в Авдіївці, і в інших місцях українські військові змогли скористатися цією новітньою військовою технікою на полі бою. А коли українські військові приходять до нас з питаннями щодо техніки, ми завжди їх уважно вислуховуємо і розглядаємо можливі варіанти, — зазначила вона.

Нагадаємо, колишній заступник генерального секретаря НАТО і екс-посол США у РФ Олександр Вершбоу заявив, що летальне озброєння необхідне Україні не для досягнення військової перемоги, а для захисту українців і для того, щоб Росія зрозуміла, що не зможе більше стріляти безкарно.

QHA