РОСТОВ (QHA) -

На території Росії, поблизу Ростова-на-Дону, безвісти пропали двоє українців, які поверталися з подорожі автостопом до Грузії.

Про це з посиланням на друзів і родичів зниклих повідомляє ТСН.uа.

Один із хлопців, 25-річний Олександр Бабинець родом із Дніпропетровська. Останній рік він працював в Одесі продавцем у мережі магазинів «Море пива». До цього також мав роботу в сфері обслуговування — у mcdonald's та офіціантом у кафе «Франс.уа».

В Одесі у Олександра народилася ідея поїхати у відпустку до Грузії. Незважаючи на брак коштів, він вважав за краще подорожі автостопом. Через спільних друзів Олександр познайомився з 28-річним Сергієм Велевим, який вже мав досвід походів Україною, зокрема, він самостійно з Одеси дістався до Говерли.

— Вони більше хотіли до Грузії потрапити, з місцевою кухнею познайомитися, тому що вони — працівники ресторанної сфери. Саші подобалося спілкування з людьми, обслуговування. Це була його стихія. І він каже, що поїдемо, а якщо вийде, то залишимося там, трохи попрацюємо. Але головною метою був все ж відпочинок. Вони хотіли помандрувати, побачити інші країни, — розповіла Олена, мама Олександра Бабинця.

У подорож хлопці вирушили ще в середині серпня. Українсько-російський кордон вони перетнули в Харківський області, попрямувавши до Білгорода. Далі були Астрахань, Саратов, з якого вони вже попрямували до Казахстану. Там вони планували сісти на пором, який через Каспійське море доставив би їх до Азербайджану, а вже звідти вони дісталися б до Грузії.

Однак через шторм паром запізнився на кілька днів. З огляду на особливості візового режиму, які не дозволяли їм перебувати в Казахстані довше 5 днів, хлопцям довелося повертати назад до Росії. Тому вони пройшли ще Дагестан, Чечню та Північну Осетію, нарешті діставшись до Грузії.

Мама Олександра розповідає, що в Грузії вони ходили в гори і познайомилися з міжнародною компанією. Там були, зокрема, англієць та іранець, які також приїхали туди на відпочинок. Але надовго там не затрималися, оскільки Грузія — недешева країна для проживання.

Орієнтовно 30 вересня хлопці залишили Грузію, попрямувавши додому коротким шляхом — по трасі «Кавказ» через Кабардино-Балкарію, Ставропольський і Краснодарський край Росії. За словами матері Бабинця, вони планували повернутися до України так само, як виїжджали, — через Харківську область, проїхавши російський Бєлгород. Їхній шлях пролягав через Ростов-на-Дону.

Саме поблизу Ростова-на-Дону хлопці останній раз вийшли на зв'язок. Це було ввечері 7 жовтня, коли хлопці майже добралися до міста. Близько 6-ї години вечора Олександр скинув мамі їх геолокацію.

— Це було останнє повідомлення. Ще він написав: «Я скоро буду вдома», — розповіла мати зниклого українця.

Жінка повідомила, що звернулася до місцевої поліції та до посольства України в Росії.

Зараз правоохоронці очікують копію закордонного паспорта Бабинця з райвідділу ДМС. Отже, вони зможуть подати людину у міжнародний розшук.

QHA повідомляло, що Генеральне консульство України у Ростові-на-Дону написало ноту до компетентних органів РФ з вимогою невідкладно поінформувати про причини затримання, місце перебування, а також надати консулу дозвіл на відвідування затриманого в Ростовській області Романа Терновського.

Джерело: ТСН

QHA