БРЮССЕЛЬ (QHA) -

У НАТО є розвідувальні звіти, які показують, як користувачі з російських акаунтів у соціальних мережах зосередили свою діяльність на Каталонії під час подій навколо референдуму про незалежність.

Відзначається, що центр стратегічних комунікацій НАТО (STRATCOMCOE) виявив зрушення в сторону питань каталонської незалежності серед тисяч бот-акаунтів у соціальних мережах, які, як правило, зосереджують свою діяльність на дезінформації про конфлікти, в яких Кремль бере безпосередню участь, таких як в Україні або Сирії.

У звіті зазначено, що з 1 березня по 31 серпня були зафіксовані 32 000 повідомлень від 11 600 користувачів зі згадками про НАТО і однією з балтійських республік або Польщі. Акаунти російською мовою були найбільш активними в публікації цих повідомлень про НАТО, і, за словами аналітиків цього центру, 70% з них були автоматизовані.

Відзначається, що 84% повідомлень російською мовою йдуть з фальшивих облікових записів або віддалено активізованих. З вересня ці самі мережі ділилися повідомленнями про Каталонію, що буде відображено в наступному звіті центру.

У центрі відзначають, що традиційно схема поширення фейкових новин починається з публікації інформації на пропагандистських сайтах Sputnik або RT.

Потім йде друга фаза — поширення цих новин ботами у соціальних мережах. Аналітики центру НАТО вважають, що від 70% до 80% обсягу поширення інформації є результатом взаємодії цих ЗМІ та автоматизованих акаунтів.

QHA повідомляло, що Конституційний суд Іспанії анулював три закони, які забезпечили можливість проведення референдуму про незалежність Каталонії 1 жовтня. Також суд відхилив апеляцію, яку подав уряд Каталонії, на застосування статті 155 Конституції Іспанії (обмеження самоврядування провінції).

Раніше, 29 жовтня, у Барселоні (Каталонія) пройшов багатотисячний мітинг проти незалежності регіону. Мітингувальники несли прапори Каталонії та Іспанії, скандуючи: «Пучдемона до тюрми!».

Нагадаємо, 27 жовтня прем'єр-міністр Іспанії розпустив парламент Каталонії та оголосив нові вибори в регіоні.

Після цього парламент Каталонії проголосив незалежність від Іспанії.

Рішення про незалежність було обґрунтоване результатами референдуму, який відбувся 1 жовтня і в якому брали участь 43% каталонців з 5,3 млн тих, хто має право голосу. З них 90% висловилися за суверенітет. Референдум був оголошений Конституційним судом Іспанії незаконним, а його результати анульовані.

Джерело: El Pais

QHA