КИЇВ (QHA) -

20 грудня у Мінську пройде останній у 2017 році 73-й раунд переговорів Робочої групи з питань безпеки. Про це повідомив представник України в Робочій групі на своїй сторінці у Facebook.

— На порядку денному Робочої групи з питань безпеки, яку я представляю від України, 7 важких питань. Але першим буде спроба домовитися про припинення вогню по всій лінії зіткнення хоча б на період новорічно-різдвяних свят та зимових канікул. Як цього досягти технологія напрацьована і апробована, вона спрацювала у 2016 році, коли вдалося утримати режим повної тиші протягом 6 тижнів.

Він зазначив, що важливу роль в цьому відіграють військові Спільного центру з контролю і координації (СЦКК).

— На відміну від патрулів СММ ОБСЄ, у них є повноваження і вони можуть швидко втручатися в ситуацію, щоб припинити порушення режиму тиші. Російські військові в порушення з боку ОРДЛО, а українські з боку ВСУ. Акція російського керівництва щодо відкликання своїх військових зі складу СЦКК практично унеможливить забезпечення режиму тиші, навіть якщо домовленість завтра буде досягнута.

QHA повідомляло, що президент Російської Федерації (РФ) Володимир Путін заявив, що з приводу миротворчої місії ООН київській владі потрібно домовлятися з бойовиками на Донбасі. Путін зазначив, що саме президент України Петро Порошенко говорив про необхідність озброєння співробітників ОБСЄ, а пізніше заявив про необхідність гарантування їм безпеки за допомогою сил ООН.

QHA