КИЇВ (QHA) -

Міністерство оборони України призове на військову службу офіцерів запасу, які не служили в армії, але отримали підготовку у військових навчальних закладах. Про це на брифінгу у Києві повідомив заступник начальника Генерального штабу генерал-лейтенант Артур Артеменко.

— Сьогодні о 12:00 був підписаний указ Міноборони про призов офіцерів запасу на військову службу до лав збройних сил. Йдеться про офіцерський склад. Призиватися будуть громадяни у віці до 43 років, які мають відповідну військову підготовку у військових навчальних закладах, зі ступенем не нижче бакалавра, але які не проходили військову службу, зазначив він.

Артеменко додав, що мова йде про призов на строкову службу до 18 місяців.

Він також повідомив, на які військові спеціальності призиватимуться офіцери запасу:

— Спеціальності будуть різні: це спеціальності механізованих, танкових, високомобільних десантних військ, розвідки, тилового, технічного, медичного забезпечення, авіаційні спеціальності весь спектр спеціальностей.

При цьому заступник начальника Генштабу зазначив, що всі призвані офіцери в обов'язковому порядку протягом трьох місяців пройдуть додаткову підготовку у навчальних закладах Міноборони. Після цього їх призначать на посади у військових частинах і підрозділах, які не залучаються до бойових завдань у зоні проведення АТО.

— Залучення офіцерів в АТО можливо тільки після укладення з ними добровільного контракту і виявлення бажання служити в таких підрозділах, зазначив він.

Генерал-лейтенант наголосив, що є ряд обмежень, які звільняють від призову: за станом здоров'я, за результатами професійно-психологічного відбору, за рішенням військово-лікарської комісії.

Умовами для відстермінування від служби можуть бути сімейні обставини, завершення навчання або ж стан здоров'я.

Нагадаємо, 5 січня в Міноборони заявили, що планується призов до Збройних сил України громадян у віці до 43 років, які закінчили кафедри військової підготовки, отримали офіцерські звання і не проходили військову службу.

ФОТО: інтернет

QHA