МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У Маріуполі відбувся єдиний показ документальної картини "Невидимий батальйон", яку презентували її режисер і виконавчий продюсер — Світлана Ліщинська та Оксана Іванців. Також на показі були присутні і героїні кіноісторій — легендарна Тайра (Юлія Паєвська) і Білка (Юлія Матвієнко), які наразі продовжують нести службу в секторі Маріуполь.

В основу документального фільму лягли реальні історії дев'яти українок, які добровільно пішли в АТО. А його показ в Маріуполі присвятили до 8 березня — дня боротьби за права жінок. Співорганізатори показу "Платформа ТЮ" хотіли таким чином ще раз привернути увагу до проблеми прав жінок та їхнього професійного вибору.

"Невидимий батальйон" — це історії снайперів і парамедиків, які за документами оформлені швачками і куховарками. В сучасній українській армії досі немає можливості офіційного оформлення жінок на "чоловічих" позиціях. Оксана Іванців каже, що завдяки їхній кінороботі в українській армії розширили перелік посад, які може займати жінка. Але цього замало. На її думку, жінкам-волонтерам на цій війні теж потрібно виділити особливе місце.

— Це погано, коли у тебе війна в місті, солдати ротуються, а я тут постійно, — каже волонтер з Мар'їнки.

Глядачі змогли поспілкуватися з героїнями фільму і знімальною групою, сказати їм слова підтримки. Особливий інтерес публіки викликала легендарна Тайра, засновник батальйону парамедиків "Ангели Тайри", які не один рік базуються в Широкино під Маріуполем.

— Нам не платить держава, нас підтримує народ України, і це наша спільна робота — захищати країну і боротися за перемогу разом, — зазначила Тайра.

Серед глядачів були і жінки з Нацгвардії, і представниці добробатів, і волонтери, і жінки-патрульні. Під час показу двічі вимикали світло, але це не завадило спілкуванню з героїнями фільму.

QHA