КИЇВ (QHA) -

Росія перетворила окупований Крим на військову базу і розмістила там ядерну зброю, заявив лідер кримськотатарського народу, народний депутат, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в ефірі "5 каналу", де спільно з інформаційним агентством QHA («Кримські новини»), радіо Hayat і «Крим.Реалії» проходить марафон під назвою «4 роки спротиву».

Нардеп зазначив, що Крим дійсно перетворився на величезну військову базу.

— Для нас найболючіше, що при цьому порушується екологія. Цей військово-стратегічний об'єкт «Таврида», вони там всі зелені насадження вирубують, якщо знаходять якісь пам'ятники культури вивозять. Все вони там перерили, перелопатили, сказав він.

Лідер кримськотатарського народу повідомив, що Росія розмістила в окупованому Криму шість ядерних боєголовок.

— Дивно, що ні НАТО, ні наша зовнішня розвідка точно не володіє даними. Виходить, що розвідка кримських татар сильніша за всіх, чи що? Ми щотижня отримуємо огляд щодо Криму: яка у них техніка прийшла, які у них там пересування. Тиждень тому я отримав підтвердження (і за рівнем радіації), що там є ядерні боєзаряди,  сказав Джемілєв.

Крім того, коментуючи питання створення кримського уряду у вигнанні, нардеп зазначив, що поки про це говорити рано.

В ході інтерв'ю він також повідомив, що у так званому "референдумі" по Криму насправді взяло участь 34,2% жителів півострова.

QHA