МОСКВА (QHA) -

У Кремлі заявили, що розміщення нових комплексів С-400 в окупованому Росією Криму не варто розцінювати як загрозу. Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

— Безумовно, скажімо так, прийняття російською стороною усіх необхідних заходів щодо організації своєї безпеки не повинно сприйматися як загроза комусь, а повинно сприйматися саме як організація власної безпеки, — зазначив він.

Пєсков також сказав, що "у російської сторони є повне суверенне право".

— Завдання другого дивізіону комплексу С-400 — вчасно виявити і за необхідності знищити повітряні об'єкти з боку України, що становлять загрозу для Криму, — сказав Пєсков.

Відзначимо, "Тріумф" використовують для ураження всіх сучасних і перспективних засобів повітряно-космічного нападу — літаків-розвідників, літаків стратегічної і тактичної авіації, тактичних, оперативно-тактичних балістичних ракет.

QHA повідомляло, що два дивізіони зенітних ракетних систем С-400 будуть використовуватися окупаційним російськими військами в окупованому Криму у перші дні 2018 року. Генерал-лейтенант країни-окупанта Віктор Севостьянов уточнив, що дивізіони вже знаходяться на території тимчасово окупованого півострова.

ЗРС дальньої дії С-400 "Тріумф" розробки і виробництва АТ "Концерн ВКО" Алмаз-Антей "призначена для ураження літаків стратегічної і тактичної авіації, балістичних ракет, гіперзвукових цілей та інших засобів повітряного нападу в умовах радіоелектронного та інших видів протидії.

Система здатна на дальності до 400 км збивати аеродинамічні цілі, а також на дальності до 60 км — балістичні цілі, що летять зі швидкостями до 4,8 км/с на висотах від кількох метрів до кількох десятків кілометрів.

Джерело: РБК

QHA