МОСКВА (QHA) -

Прес-секретар російського президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков переадресував до Міноборони РФ прохання прокоментувати інформацію про розстріл з вертольота глядачів у рамках навчань «Захід-2017».

Пєсков заявив, що відповіді на ці запитання перебувають поза компетенцією адміністрація Путіна.

— Це потрібно все-таки ставити питання Міністерству оборони, а не адміністрації президента, сказав Пєсков.

Нагадаємо, під час білорусько-російських навчань «Захід-2017» вертоліт Ка-52 обстріляв ракетами глядачів, які перебували поруч із полігоном «Лузький» під Санкт-Петербургом. Двоє людей отримали важкі травми. Джерела припускають, що пуск ракет «повітря-земля» стався випадково через неполадки. Обстріл, як передбачається, стався 17 або 18 вересня. Офіційно про нього нічого не повідомлялося.

Як повідомлялося, спільні стратегічні навчання збройних сил Білорусі і Росії «Захід-2017» розпочалися 14 вересня і триватимуть до 20 вересня. Вони проходять на полігонах Білорусі та Росії.

У Міноборони РФ заявили, що в навчаннях будуть задіяні 13 тис. військовослужбовців і 250 танків. Однак секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що реально у навчаннях «Захід-2017» візьмуть участь 240 тисяч осіб.

Міністр оборони України Степан Полторак вважає, що ці навчання можуть бути використані для початку агресії як проти України, так і проти будь-якої країни Європи, яка має спільний кордон з Росією. Як зазначив голова Військового комітету НАТО генерал Петро Павел, спільні масштабні військові навчання Росії і Білорусі «Захід-2017» схожі на підготовку до великої війни.

У Міноборони РФ запевнили, що в рамках навчань «Захід-2017» не готуватимуть плацдарм для вторгнення в Україну. Білоруська опозиція побоюється, що президент РФ Володимир Путін може використовувати ці навчання для початку анексії Білорусі. У свою чергу Міністерство оборони Білорусі 13 вересня пообіцяло, що всі російські військові, які беруть у них участь, залишать білоруську територію до 30 вересня.

Джерело: Офіційний сайт

QHA