КИЇВ (QHA) -

В акваторії Київського водосховища співробітники державного рибного господарства України виявили дві авіабомби SC-250.

Про це повідомив начальник рибоохоронного патруля Володимир Мухін на своїй сторінці в Фейсбуці.

— В акваторії Київського водосховища, на північ від лиману Ошитки, на відстані 1,5 км від берега на глибині 1,5 м виявлено дві авіабомби SC-250, — написав він.

Міжвідомча комісія прийняла рішення підірвати снаряди на місці, оскільки стан цих авіабомб не дозволяє перевезти їх на полігон.

За інформацією Державної служби з надзвичайних ситуацій, станом на 10:00 30 жовтня місце знахідки авіабомб знаходиться під охороною.

Начальник рибоохоронного патруля зазначив, що вага однієї авіабомби 250 кілограмів, а маса заряду — 128 кілограмів у тротиловому еквіваленті. Осколки бомби можуть розлетітися у радіусі на 1213 метрів. Ці бомби перебували на озброєнні німецької армії під час Другої світової війни.

Раніше QHA повідомляло, що умісті Куп'янськ (Харківська область) від тілесних ушкоджень у результаті вибуху снаряда загинув 45-річний місцевий житель. У поліції зазначили, що чоловік займався пошуком металобрухту. Він вирішив розібрати знайдений предмет, від чого і стався вибух. Правоохоронці вилучили бронебійний артилерійський снаряд калібром 76 міліметрів часів Другої світової війни зі слідами корозії.

ФОТО: ДСНС

QHA