КИЇВ (QHA) -

У Києві близько 20 тисяч бійців АТО очікують психологічної реабілітації. Про це повідомив заступник голови Державної служби у справах ветеранів і учасників АТО В'ячеслав Марченко.

— Насправді, проблема в активності людей. У Києві та області найбільша черга таких, майже 20 тисяч осіб. А є області, які на 100% задовольняють потреби.

Він зазначив, що не всі бажаючі бійці можуть пройти психологічну реабілітацію через брак коштів.

На сьогодні в Україні понад 320 тисяч учасників АТО, які отримали посвідчення учасників бойових дій. В органах соцзахисту зареєструвалися приблизно 52%, з них не так багато виявили бажання пройти психологічну реабілітацію. Минулого року коштів вистачило на 42% від потреби. На жаль, не всі бажаючі через брак коштів можуть потрапити на реабілітацію. Якщо людина пише заяву цього року, то на реабілітацію потрапить в наступному.

Нагадаємо, в Україні понад 330 тисяч осіб мають статус учасника АТО. Звільнені учасники АТО на сьогодні продовжують отримувати медичну допомогу.

Раніше звільнені з полону бойовиків військовослужбовці почали проходити психологічну реабілітацію. Всі звільнені полонені пройшли медичне лікування у Центральному військовому госпіталі, а цивільні особи — у «Феофанії». Потреба в медичному лікуванні залишилася у кількох людей.

Джерело: Урядовий кур'єр

QHA