КИЇВ (QHA) -

Учора, 31 серпня, у Києві відбулася зустріч міністра оборони України генерала армії України Степана Полторака з міністром Збройних сил Великобританії Марком Ланкастером.

У рамках візиту М. Ланкастера до України учора він зустрівся з британськими та українськими військовими, які проводять спільне навчання в рамках програми «Орбітал».

С. Полторак подякував колезі за участь британських військових в урочистостях до Дня незалежності України.

— Британські військовослужбовці продемонстрували хорошу підготовку і високий рівень відповідальності при проведенні параду, — зазначив міністр оборони України.

Він поінформував учасників зустрічі про ситуацію в районі проведення антитерористичної операції і в регіоні, а також про попередні підсумки виконання заходів з реформування Міноборони і ЗС України.

Керівник оборонного відомства України високо оцінив рівень підготовки українських військових британськими інструкторами в рамках тренувальної програми «Орбітал», зазначивши, що набуті знання сприяли поліпшенню ефективності дій військовослужбовців ЗС України в бойових умовах.

Степан Полторак відзначив високий рівень співпраці між Україною та Великою Британією у військовій сфері та назвав одним із можливих шляхів її розширення залучення британських інструкторів до підготовки підрозділів, штабів та органів військового управління Збройних сил України.

Крім того, український міністр зазначив, що останні зміни в діяльності оборонного відомства стали можливими завдяки, у тому числі, допомозі з боку радників від Великобританії.

У свою чергу, Марк Ланкастер заявив про те, що участь британських військових у параді до Дня незалежності України «стало черговим сигналом про підтримку нашої держави, а також продемонструвало світу прихильність Великобританії зусиллям з послідовної підтримки європейської безпеки.

За його словами, «позиція британської сторони щодо подальшого надання допомоги Збройним силам України є гнучкою».

— Ми готові розглянути пропозиції української сторони щодо інших сфер надання допомоги, — зазначив британський міністр.

ФОТО: інтернет

QHA