КИЇВ (QHA) -

Управління внутрішньої та власної безпеки Державної прикордонної служби України (ДПСУ) спільно з Управлінням контррозвідувальних заходів по боротьбі з тероризмом Служби безпеки України затримали кількох військовослужбовців Східного регіонального управління ДПСУ за підозрою у допомозі терористам «ЛНР». Про це повідомив помічник голови Державної прикордонної служби України полковник Олег Слободян на своїй сторінці у Facebook.

— Затримано кількох військовослужбовців Східного регіонального управління Держприкордонслужби, зокрема заступника начальника Харківського прикордонного загону начальника прикордонної комендатури швидкого реагування СхРУ Держприкордонслужби України і одного військовослужбовця Сумського прикордонного загону.

Правоохоронці задокументували діяльність злочинної групи, що складалася з кількох військовослужбовців Харківського і Сумського прикордонних загонів, які здійснювали розкрадання військового майна.

Також організували злочинну схему отримання неправомірної вигоди за внесення неправдивих відомостей в офіційні документи, автоматизовані системи щодо перетину державного кордону України, зокрема в інтересах осіб, підозрюваних у терористичній діяльності та участі у незаконних збройних формуваннях так званої «ЛНР».

Слободян зазначив, що ще одну людину, причетну до злочинного угрупування, затримали у грудні 2017 року.

За даним фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 258-3, ч. 2 ст. 368, ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

На даний момент проводиться розслідування за фактом можливої ​​зради України.

QHA повідомляло, що співробітники Служби безпеки України (СБУ) затримали інформаторку терористичної організації «ЛНР» в районі проведення антитерористичної операції. Інформаторка мала передавати дані про підрозділи Збройних сил України та кількість правоохоронців у Новоайдарському районі. Жінка кілька разів виходила на зв'язок з куратором і передавала необхідну терористам «ЛНР» інформацію.

QHA