ДОНЕЦЬК (QHA) -

Спецслужби самопроголошеної «Донецької народної республіки» повідомляють про затримання озброєних людей, які вчора напали на патруль спеціальної моніторингової місії ОБСЄ у місті Ясинувата. Про це пише «Донецьке агентство новин» з посиланням на так зване оперативне командування «ДНР».

За даними агентства, наразі затримані дають свідчення. За попередніми даними, «це була спланована провокація з метою дискредитації керівництва республіки, а також для залякування співробітників місії ОБСЄ під час виконанні ними функціональних обов'язків». Також спецслужбою нібито встановлено, що затримані не є військовослужбовцями або співробітниками силових структур «ДНР».

У звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ сказано, що 20 червня патруль місії у складі шести співробітників на двох броньованих автомобілях, перебуваючи у спостережному пункті на залізничній станції у Ясинуватій, побачив двох чоловіків у формі військового типу, один з яких був озброєний автоматом (типу АК) і прямував у західному напрямку, на відстані близько 80 метрів від позиції спостерігачів.

Ще один патруль СММ у складі шести співробітників на двох броньованих автомобілях перебував приблизно у 150 метрах на захід від місця розташування першого патруля і на відстані близько 100 метрів від цих двох чоловіків. Об 11:06 обидва патруля почули чергу зі стрілецької зброї і визначили, що вона лунала з місця, де знаходилися чоловіки. Потім ці чоловіки, обличчя яких були закриті балаклавами, попрямували до другого патруля СММ і почали в агресивній формі щось кричати у бік спостерігачів.

Об 11:10 обидва патруля спробували залишити район.

— Коли патруль №2 збирався їхати, озброєний чоловік підбіг до другого автомобілю СММ і спробував спочатку відкрити двері з боку водія, а потім розбити прикладом бічне скло. Йому це зробити не вдалося, і він побіг за першим автомобілем патруля №2. Після цього озброєний чоловік повернувся і навів автомат на водія і пасажира на передньому сидінні у другому автомобілі патруля №2. У відповідь на цю погрозу обидва співробітники Місії підняли вгору руки. Коли озброєний чоловік підійшла до бічної частини автомобіля і спробував відкрити двері з боку пасажира на передньому сидінні, водій натиснув на педаль газу. У той момент, коли автомобіль СММ їхав, озброєний чоловік вдарив прикладом бічне заднє скло з правого боку, тим самим трохи пошкодивши його. Потім спостерігачі побачили, що він випустив у повітря чергу зі стрілецької зброї, а потім зробив три постріли. За їхньою оцінкою, вогонь був спрямований на автомобіль патруля, йдеться у повідомленні.

Однак кулі в автомобіль не влучили. Залишаючи місце події, спостерігачі бачили, що озброєний чоловік тримав їх на прицілі свого автомата.

Згодом спостерігачі СММ ОБСЄ вдало повернулися на свою базу у Донецьку.

ФОТО: інтернет

QHA