ОДЕСА (QHA) -

У суботу, 2 грудня, в акваторії Чорного моря біля Одеси пройшли спільні навчання ВМС України з есмінцем США.

Під час тренування вертольоти морської авіації України в складних метеорологічних умовах відпрацювали елементи посадки на палубу американського корабля, а також провели навчання з протиповітряної оборони відповідно до стандартів НАТО.

Від українських ВМС до заходів залучалися 2 вертольоти Ка-27.

Мета навчань полягала у відпрацюванні взаємодії з кораблями країн-партнерів відповідно до стандартів НАТО, підвищенні рівня сумісності та поглибленні співробітництва.

Відзначимо, що востаннє морські навчання типу PASSEX (passing exercise — швидке тренування) українські ВМС провели спільно з кораблями Великобританії, Туреччини та Румунії в липні цього року.

Тоді в тренуванні брали участь есмінець "Дункан" (ВМС Великобританії), фрегати "Йилдирим" (ВМС Турецької Республіки), "Гетьман Сагайдачний" (ВМС ЗС України) та "Р. Фердинанд" (ВМС Румунії).

Нагадаємо, 29 листопада, через дев'ять днів після заходів у Джидді в Саудівській Аравії та патрулювання в Червоному морі, американський есмінець James E. Williams зайшов в акваторію Чорного моря і близько 9 години ранку пришвартувався біля 16-го причалу Одеського порту.

Ескадрені міноносці типу Arleigh Burke, до якого належить James E. Williams, мають на озброєнні дві пускові установки системи "Іджіс", які дозволяють нести до 56 крилатих ракет "Томагавк", що оснащуються ядерними боєголовками. Також на борту корабля розміщується вертоліт SH-60 Seahawk. Екіпаж есмінців цього типу налічує 337 осіб.

QHA