БЕРЛІН (QHA) -

Відповідальність за можливу ескалацію і жертви на Донбасі нестиме Росія, якщо вона не перегляне ухвалу про виведення своїх офіцерів зі складу Спільного центру з координації та контролю за припиненням вогню (СЦКК).

Про це заявила представник уряду ФРН Ульріке Деммер на брифінгу у Берліні, коментуючи телефонну розмову між канцлером Ангелою Меркель і президентом РФ Володимиром Путіним.

— Федеральний уряд сподівається, що російська сторона перегляне своє рішення і відмовиться від цього кроку, інакше, будь-яке подальше загострення ситуації і пов'язані з цим жертви будуть відповідальністю Росії, сказала вона.

Деммер упевнена, що вихід РФ із СЦКК є "неправильним сигналом".

Відзначимо, що 18 грудня, МЗС Росії проінформувало про те, що російські представники СЦКК покинуть Україну 19 грудня через "напружену морально-психологічну атмосферу".

В українському дипвідомством вже назвали вихід РФ із СЦКК провокацією, яка істотно підриває Мінські домовленості, і прагненням Кремля зняти з себе відповідальність, як сторони конфлікту, за наслідки збройної агресії проти української держави.

QHA