КИЇВ (QHA) -

Туреччина вітає звільнення полонених українців.

Про це заявили у прес-службі турецького диппредставництва у Києві.

— Ми вітаємо обмін ув'язненими за участю близько 300 осіб відповідно до зусиль, спрямованими на припинення конфлікту на сході України, — йдеться у повідомленні.

У посольстві Туреччини висловили підтримку територіальної цілісності України.

— Ми сподіваємося, що зіткнення на сході України будуть остаточно припинені на основі додаткових кроків, які повинні бути зроблені відповідними сторонами відповідно до Мінських угод. Туреччина буде й надалі активно підтримувати всі зусилля у цьому напрямку, — заявили у прес-службі.

Нагадаємо, що 27 грудня на контрольному пункті в'їзду-виїзду «Майорськ» на лінії розмежування поблизу Горлівки Донецької області відбувся обмін полоненими між Києвом і сепаратистами ОРДЛО. Заявлена ​​схема передбачала обмін «306 на 74».

В ході проведеного обміну утримуваними особами на Донбасі бойовики звільнили 73 українця, ще одна жінка-військовослужбовець вирішила залишитися на території підконтрольної ОРДО, пояснивши це наявністю сім'ї у Донецьку.

У свою чергу Київ передав бойовикам 233 людини зі списку у 306 чоловік шляхом помилування і звільнення їх з-під варти.

73 людини, затриманих в Україні, відмовилися виїхати на територію ОРДЛО, у тому числі 26 осіб заявили про відмову безпосередньо на пункті обміну.

О 21:30 — 22:05 трьома групами на вертольотах українці, звільнені у рамках обміну між Україною і бойовиками ОРДЛО, прибули з Часів Яру до аеропорту Харкова.

28 грудня о 00:25 літак зі звільненими українцями приземлився у київському аеропорту «Бориспіль». QHA проводило онлайн-трансляцію зустрічі.

QHA повідомляло, що другий етап обміну заручників на Донбасі може відбутися за формулою 70 на 20.

QHA