АНКАРА (QHA) -

Операція «Оливкова гілка» не спрямована проти курдського народу, населення Сирії або Афріну.

Про це в інтерв'ю кореспонденту BBC World в Анкарі заявив прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калин.

За його словами, проведення військової кампанії Туреччини в Сирії було вимушеною необхідністю, і Туреччина використовує своє право на самозахист у відповідності зі статтею 51 статуту ООН.

— Туреччина — член НАТО і, природно, ми чекаємо підтримки від наших західних союзників у боротьбі проти тероризму, — сказав Калин.

За його словами, бойовики сирійського крила терористичної організації "Робоча партія Курдистану" — PYD / YPG — за останній рік більше 700 разів атакували Туреччину.

— Вони [бойовики PYD / YPG] завдали ударів по провінціях Хатай і Кіліс, що призвело до втрат з нашого боку. Ми неодноразово їх попереджали. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган піднімав цю проблему під час зустрічей з лідерами США, Росії, Ірану та європейських країн. Туреччина не може дозволити, щоб ця терористична організація діяла поблизу її кордонів. Жителі Афріну також виступають за те, щоб терористи залишили їхні землі, — сказав він.

Прес-секретар нагадав, що Туреччина у результаті операції «Щит Євфрату» очистила від терористів ІДІЛ територію площею дві тисячі квадратних кілометрів.

— Всі знають про те, що PYD / YPG є сирійським крилом Робітничої партії Курдистану — РКК. Євросоюз та США визнали РКК терористичною організацією. Ватажки PYD / YPG отримують накази безпосередньо від ватажків РКК. Самі вони рішень не приймають, і про це відомо всім. Але США вважали за краще співпрацювати з YPG для боротьби з терористами ДЕАШ (ІДІЛ) в Сирії, — зазначив Калин.

Нагадаємо, раніше в НАТО висловилися з приводу військової операції «Оливкова гілка», яку проводять Збройні сили Туреччини в Сирії.

Представник Альянсу зазначив, що Туреччина має право на самооборону.

QHA повідомляло, що турецькі військові увійшли до сирійського міста Афрін. Як заявив прем'єр-міністр Туреччини Біна Йилдирим, позиції терористів піддаються артилерійському обстрілу.

QHA