КИЇВ (QHA) -

Кабінет міністрів України затвердив міжурядову угоду з Туреччиною про військово-фінансове співробітництво, а також міжурядовий протокол про виділення Україні у 2017-2021 рр. турецької фінансової допомоги на $ 15 млн, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Допомога надаватиметься щорічно до 2021 року. А в поточному році у рамках міжурядових договорів Туреччина виділить Україні 3,1 млн доларів.

Як повідомлялося, у грудні 2016 року Україна та Туреччина підписали міжурядову угоду про військово-фінансове співробітництво і міжурядовий протокол про виділення фінансової допомоги. Цими документами передбачене виділення Анкарою Києву на щорічній основі протягом п'яти років коштів на придбання для потреб ЗСУ турецьких товарів військового та подвійного призначення. Домовленості також включають короткострокову підготовку українських військовослужбовців у навчальних центрах ЗС Туреччини.

З української сторони документ підписав посол України в Туреччині Андрій Сибіга, з турецької — глава підсекретаріата оборонної промисловості Міністерства національної оборони Туреччини Ісмаїл Демір.

Як повідомляло QHA, у червні 2017 року на зустрічі міністрів оборони України і Туреччини дві країни домовилися про посилення військової співпраці.

ФОТО: інтернет

QHA