КИЇВ (QHA) -

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив журналістам, що через пожежі на військових складах Україна втратила значну частину боєприпасів.

Про це Турчинов розповів на I Всеукраїнському форумі приватних підприємств оборонної галузі.

Він зазначив, що головною темою військового кабінету, який вчора скликав президент України Петро Порошенко, була локалізація пожежі на військовому арсеналі боєприпасів у Калинівці.

— Я говоритиму відверто. Ми сьогодні маємо колосальні проблеми. Протягом цього року, під час знищення арсеналу боєприпасів у Балаклії і пожежі у Калинівці, ми втратили величезну кількість боєприпасів. Країні завдано найбільшого удару з початку війни. Удар по нашій обороні і обороноздатності,  сказав секретар РНБО.

На думку Олександра Турчинова, відповідальність за те, що трапилося несе не тільки начальник Генштабу, а й усі, хто відповідає за оборону нашої країни.

— Ми продемонстрували, що не здатні захистити наші стратегічні арсенали. Тому виникає питання про якість захисту нашої країни. І поки у нас вищі посадові особи не почнуть відповідати за неякісне виконання своїх функцій, ми будемо змушені постійно рахувати наші втрати і збитки, заявив Турчинов.

За його словами, під час засідання військового кабінету пролунала пропозиція щодо захисту арсеналів, а також було піднято питання про виробництво боєприпасів в Україні. Турчинов має намір найближчим часом обговорити питання виробництва боєприпасів з приватними підприємствами, які співпрацюють з Укроборонпромом.

Я сподіваюся, що протягом десяти днів надійдуть пропозиції від силових структур, і ми встигнемо їх розглянути до проведення засідання РНБО, де будуть зроблені відповідні висновки для затвердження необхідних програм, сказав він.

Олександр Турчинов зазначив, що зараз існує багато порушень щодо забезпечення протипожежної та протиповітряної безпеки на українських військових арсеналах боєприпасів. Він також нагадав, що свого часу були дані доручення РНБО, Кабміну та Міноборони щодо запобігання можливим пожежам. Але військові склади боєприпасів не охоронялися належним чином, що призвело до таких наслідків.

— І за невиконання доручень повинні відповідати військові своїми посадами у правовому полі. Що стосується завдань, які ми ставимо, то наші арсенали повинні витримувати не тільки атаку БПА, але і повітряних збройних сил РФ. Ми зобов'язані краще охороняти наші склади і бути готовими до атак ворога, зазначив Олександр Туричнов.

Нагадаємо, увечері 26 вересня сталася пожежа на складах боєприпасів, розташованих у районі міста Калинівка Вінницької області. Постраждали щонайменше двоє людей.

Слідчі відпрацьовують чотири основні версії детонації боєприпасів на території арсеналу.

В ході засідання військового кабінету по ситуації у Калинівці президент Порошенко заявив, що стратегічні об'єкти повинні бути захищені, а винні у вибухах на військових складах — притягнуті до відповідальності.

QHA