КИЇВ (QHA) -

Під час бесіди з президентом Парламентської асамблеї НАТО Паоло Алле секретар РНБО Олександр Турчинов дав оцінку нинішньої ситуації біля кордону України та на окупованих територіях. На його думку, Російська Федерація вживає заходів, що дозволяють їй помітно розширити масштаби військової агресії. Зокрема, країна-агресор нарощує військовий потенціал і особовий склад на кордоні з Україною.

Секретар РНБО зазначив, що аналіз цих даних українськими спецслужбами не дозволяє повністю виключити варіант масштабної військової агресії РФ проти України.

Також він підкреслив, що бойовики, яких правильніше називати російсько-терористичними угрупованнями, нехтують Мінською угодою та ігнорують чергові домовленості про припинення вогню. Більш того, постійні обстріли та операції ДРГ вказують на те, що бойовики сподіваються силовим шляхом змінити лінію розмежування.

Нагадаємо, за останніми даними, на території РФ біля кордону з Україною зосереджені підрозділи, які нараховують до 18 тисяч військових, а на Донбасі воює близько чотирьох тисяч росіян.

ФОТО: інтернет

QHA