КИЇВ (QHA) -

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов повідомив про необхідність проводити ретельну перевірку всіх бажаючих, які прибувають з окупованих територій, отримати біометричний паспорт.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби на сайті РНБО.

За словами Турчинова, після початку дії безвізового режиму України з ЄС значно збільшилася кількість бажаючих отримати біометричні паспорти з Криму і з території окупованого Донбасу.

— У той же час, не маючи доступу до архівів, які залишилися на окупованих територіях, виникає небезпека того, що під виглядом українських громадян з окупованих територій доступ до безвізового режиму можуть отримати сепаратисти, громадяни іншої країни, терористи або представники російських спецслужб.

Для недопущення подібного Турчинов запропонував внести зміни до чинного законодавства. У разі виявлення невідповідності поданих даних таким громадянам, за словами секретаря РНБО, має бути відмовлено в отриманні біометричного паспорта.

Турчинов додав, що для правового врегулювання цього питання був підготовлений відповідний законопроект, «який розроблений народними депутатами-членами парламентської коаліції і найближчим часом має бути внесений до ВРУ».

— Разом з тим, дуже важливо прийняти цей необхідний для забезпечення безпеки України та Європи закон ще до початку чергових канікул.

Як повідомляло QHA, за «чисто символічну» плату жителям окупованих Донецької та Луганської областей пропонують отримати біометричний паспорт без виїзду на контрольовану Україною територію.

ФОТО: інтернет

QHA