НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

Президент США Дональд Трамп вимагає смертної кари для 29-річного Сайфуллаха Саїпова, емігранта з Узбекистану, який вчинив теракт у вівторок у Нью-Йорку, передає Reuters.

— Нью-йоркський терорист з посмішкою попросив повісити прапор ІД у своїй лікарняній палаті. Він убив 8 і серйозно поранив 12 осіб. Він повинен отримати смертний вирок! — написав у своєму Twitter-акаунті Дональд Трамп.

За словами прокурора міста Нью-Йорк Джона Кіма, Саїпова судитимуть за двома статтями — матеріальна допомога терористам і навмисне вбивство 8 осіб за допомогою транспортного засобу. Суд може засудити терориста до довічного ув'язнення за першою статтею, за іншою Саїпова можуть засудити до смертної кари, якщо на цьому наполягатиме держава.

Раніше Саїпов повідомляв, що надихався пропагандою ІД. У нього вдома і в комп'ютері були знайдені численні матеріали і фотографії з ресурсів «Ісламської держави».

Нагадаємо, 31 жовтня в Нью-Йорку було скоєно терористичний акт, в якому загинули 8 і були поранені 12 осіб.

Це вже не перша атака терористів ІД з використанням транспортних засобів, останнього разу подібний теракт трапився у серпні цього року в Іспанії, тоді загинули 15 і були поранені більше 150 осіб.

QHA