ВАШИНГТОН (QHA) -

Сьогодні, 12 грудня, президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення 350 мільйонів доларів для надання військової допомоги Україні для протистояння агресії Росії.

В законі передбачено виділення на оборонні потреби США 700 мільярдів доларів.

Нагадаємо, раніше в США Палата представників прийняла бюджет військового відомства на 2018 рік, який передбачає допомогу Україні.

Документ підтримали 356 законодавців, серед них 127 демократів.

Законопроект про оборону на 2018 фінансовий рік виділяє близько 634 млрд дол. на основні операції Пентагону і близько 66 млрд на військові місії в Афганістані, Іраку, Сирії та інших місцях.

За словами прихильників законопроекту, збільшення фінансування передбачає нарощування кількості військ, реактивних винищувачів, кораблів та іншої зброї, необхідних для підтримання бойової готовності військових.

Також для протидії російській агресії військовий бюджет на 2018 фінансовий рік передбачає виділення $ 4,6 млрд у межах Європейської ініціативи стримування для підтримки союзників НАТО і посилення оборонного потенціалу США у Європі.

У документ також включені положення, які дозволяють використовувати кошти оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання і підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення боєздатності повітряних і військово-морських сил нашої держави.

Джерело: Голос Америки

QHA