КИЇВ (QHA) -

Служба безпеки України спільно з Генпрокуратурою викрили механізм фінансування терористичних угрупувань на Донбасі через конвертацію криптовалюти. Про це на прес-конференції повідомив військовий прокурор Анатолій Матіос.

— Сьогодні до обіду завершили низку обшуків у Києві, Київській області та у Черкасах. За їхніми результатами призупинено діяльність, пов'язану з використанням обладнання для майнінгу криптовалюти, частину з яких через електронні гаманці Qiwi і Яндекс-гроші, які офіційно заборонені на території України, спрямовували на фінансування незаконних збройних формувань «ЛНР» і «ДНР», — зазначив він.

Матіос заявив, що кошти направлялися на закупівлю військового екіпірування, спорядження, зброї та боєприпасів.

Слідство встановило особу організатора і дані про коло осіб, які сприяли незаконному ввезенню товарів подвійного призначення.

В СБУ підкреслили, що група громадян з РФ і України організували у Києві і Черкасах так звані ферми з майнінгу криптовалюти.

— Учасники групи також направляли частину грошей на «підтримку» низки інтернет-ресурсів терористів, які здійснювали антиукраїнську пропаганду. Оперативники спецслужби задокументували, що частина криптовалюти перераховувалася безпосередньо з РФ на електронні гаманці українських спільників.

Устаткування для майнінгу нелегально поставлялося з Росії.

Нагадаємо, Управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Київської митниці Державної фіскальної служби (ДФС) виявила спробу ввезти на територію України обладнання для "карбування" криптовалюти на суму 13 мільйонів гривень. Так, 200 куплених у Гонконзі відеокарт намагалися ввезти через митний пост аеропорту «Бориспіль».

QHA