МАНЧЕСТЕР (QHA) -

Суд у Манчестері засудив громадянина Великобританії до ув'язнення за нелегальне проникнення на територію східної України 2015 року та за участь у бойових діях на боці підтримуваних Росією бойовиків.

14 липня кримінальний суд визнав Бенджаміна Стимсона винним у пособництві тероризму і засудив до 4,5 років ув'язнення.

Нагадаємо, Бенджамін Стимсон — британський соціаліст, колишній бізнесмен  2015 року провів чотири місяці на Донбасі, де приєднався до сепаратистів і проросійських бойовиків. Спочатку за даними слідства він прибув до Москви, а потім до Ростова, звідки і вирушив на Донбас.

2015 року Стимсон перебував на території окупованої Луганській області і викладав у соціальну мережу «Вконтакте», яка зараз заборонена в Україні, свої фото у військовій формі, зі зброєю, з бойовиками «ЛНР» і символікою так званої «Новоросії», на бойових позиціях терористів.

Британець був заарештований у лютому 2016 року, після того, як повернувся до Манчестеру, але був відпущений під заставу до суду. Однак суд поновився у вересні цього року. Стимсона судять за злочини, передбачені статтею 5 закону Сполученого Королівства про тероризм від 2006 року. Він звинувачується у скоєнні терористичного акту, в участі у проведенні підготовки до здійснення такого наміру і сприяння здійсненню терористичних актів.

Варто зазначити, що Стимсон в інтерв'ю ВВС заявив, що «Росія стала жертвою західної імперіалістичної агресії» і готовий вбивати людей протягом військових дій.

ФОТО: інтернет

QHA