КИЇВ (QHA) -

В існуючому форматі українська армія не відповідає суті поставлених перед нею завдань. Про це на прес-конференції розповів директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

Управління армією сьогодні відбувається за прусською системою, яка передбачає жорсткий контроль. При цьому армії країн, які допомагають Україні проводити реформи, керуються за англо-саксонською системою, яка передає ініціативу на максимально низький рівень і дозволяє отримувати перевагу військових на поле бою.

— Бої на полі не йдуть так, як ми запланували. Сьогодні в АТО ми зіткнулися з проблемою, коли бойовий досвід почав розбиватися об систему управління. Ми потребуємо нових підходів, адже військові хочуть діяти ініціативно, але змушені діяти у межах статутів, — зазначив Згурець.

Саме у невідповідності систем армійського управління експерт бачить причини розбіжностей між українською владою і іноземними військовими консультантами.

Раніше QHA писало про плюси й мінуси реформи оборонно-промислового комплексу України, який влаштовує в країні далеко не всіх.

QHA